בעוד שריקודי בטן הוא ריקוד מזרח תיכוני מסורתי, התרגול זכה להכרה במהירות במערב. עד כדי כך שיש הרבה סגנונות של תחפושות המיועדות לצורה המודרנית והמתוחכמת הזו.

למעשה, היינו אומרים שסוגי התחפושות הללו מונים כנראה באלפים. הם בדרך כלל משקפים איפיונים אזוריים, תקופות היסטוריות, תלבושות שלבשו ספורטאים או בדרנים ולפעמים הם עשויים על מנת להדגיש חושניות או לעורר צחוק.

מבוא: מה תצטרך כדי להתחיל (תחילת העבודה)

מבוא: 3 המלצות מדיה כחומר אמנותי

דוגמה אחת לבגדים הללו היא תחפושת ריקודי בטן עם סגירה קדמית ומכנסיים קדמיים אסוף. ("מחוך בגזרה גבוהה, טייץ רשת, חותלות לריקודי בטן יכולים להעניק לך את הסגנון המושלם של רקדנית בטן.") https://meetrebeccaneal.com/blog/blogilbloomsu1982.php

הקדמה: אחד ההיבטים שצריכה להיות לתחפושת לריקודי בטן הוא חתיכת הסגירה האחורית כדי לספק תמיכה לשכיבות סמיכה של הרקדנית. במסקנת מחקר אחת, נמצא כי כ-77% אחוז מהרקדנים מעדיפים חזרה ביצועים עבור ההתאמות שלו לתמיכה בסוגים מסוימים של ריקודים כמו צעדים רחבים או מהלכי סיבוב ושכיבות סמיכה. היבט נוסף שחלק מההופעות דורשות הוא סימטריית צבע להגנה מפני התזת זיעה משני הצדדים, כאשר החום מקדם התהפכות תמונה בניגוד לצבעים כהים יותר או גוונים לא מתאימים.

תחפושת לריקודי בטן עשויה להיות עשויה מבגד גוף, טייץ, תחתוניות ועוטף. תחפושת טיפוסית היא אדומה, רקומה ומעוטרת בזהב, לרוב נצנצים או מתכת אחרת.

תלבושות ריקוד הן האביזר העיקרי, ללא ספק, בשימוש על ידי כל הרקדנים. הם מספקים מגוון צרכים. לדוגמה, הם מסמנים את סוג האדם או סוג התנועה שרוקדים. הם עשויים לסמן את הסגנון שחלץ על ידי רקדן או להשתייך או להתייחס לתרבות אחרת או לצורת ריקוד אחרת. לעתים קרובות נעשה שימוש באותה תחפושת שנה אחר שנה ותצלומים המתעדים את התלבושות הללו הם בעלי איכות ארכיונית עזה המוערכת על ידי חוקרים החוקרים דברים כמו התגלמות ותנועות מורשת. תלבושות ריקוד יכולות גם להדגיש עבודה ניסיונית מכיוון שהן מורכבות להפקה באמצעים מסורתיים ויוצרות זרוע

תחפושות לריקודי בטן הן תלבושות שלובשות רקדניות ממוצא צפון אפריקאי וערבי לאירועים או הופעות של נשים בחזית האולם.

התלבושות הללו הן מרכז המשיכה על הבמה ולכן צריכות להיות מושכות את העין. התלבושות הללו ממלאות תפקיד חיוני בהופעה של רקדן היא הכי מהפנטת ומשעשעת. לבוש ריקודי בטן מגיע למגוון בהתאם למדינה, תרבות, מסורת, פסטיבלים ואירועים המבוצעים בחייהם האישיים של אנשים תוך כיבוד מסורות אלו

ריקודי בטן הם סוג של ריקוד המבוצע בדרך כלל בישיבה או בעמידה. ריקוד זה נעשה גם כצורה של פעילות גופנית, לחיזוק שרירי הבטן ללא כל לחץ על המפרקים על ידי כך שקבוצות שרירים מתחלפות להתגמש ולשחרר. ריקודי בטן דורשים מעט תכשיטים ואביזרים ואין צורך להלביש בגדים כהים כדי להרגיש תשוקה לגבי ההופעות שכן המטרה העיקרית היא לגרום לשרירים לעבוד בצורה נמרצת על מנת שיופעלו מהר יותר.

המילה לתחפושת שהרקדנים לובשים יכולה להיקרא "effeuya". זה תוכנן תוך התחשבות בהשגת נוחות במהלך הופעות, מה שלא ישפיע על הביצועים שהם עושים. יחד עם זה יש צורות שונות של ריקודי בטן (או ריקודי בטן) כמו בוטו, פיוז'ן שבטי, ריקודי בטן מסחריים וריקודי בטן פרשניים.